Links

Tu będę podawał linki/odnośniki do stron, jakie uważam za przydatne lub co najmniej ciekawe. Dzięki wielu z nich sporo się nauczyłem, zwłaszcza jeśli chodzi o fotografię.

Będą one widoczne w bocznym menu – tu je trochę szerzej opiszę. Mam nadzieję, że choć niektóre z nich okażą się przydatne.

Po kliknięciu otworzą się one w nowych oknach.

____________________________________________

No to jazda!

Blog Davida Hobby – tam można nauczyć się niemal wszystkiego na temat lamp błyskowych, jak ich używać NIE na aparacie, i to większą ich ilość. Czytając go przekonałem się do sztucznego światła błyskowego, nauczyłem się tam chyba wszystkiego, co wiem na ten temat (choć tego nie jest wiele)…, lecz tam jest przystępnie prezentowane dużo więcej. Największa trudność dla niektórych – w języku angielskim. Ale tu mała pomoc – można sobie ściągnąć i poczytać po polsku (prawie) podręcznik: Lighting 101 po polsku.

Blog Joe McNally – pan i władca TTL, fleszów, nawet kilkudziesięciu naraz. Joe, jak i David, mają niesamowite poczucie humoru przejawiające się w ich ‘blogowaniu’ i podejściu do czasami trudnych tematów. Bez żadnych ograniczeń dzielą się swoją wiedzą, chętnie (w miarę możliwości) odpowiadają na pytania.

Please allow me to post some of my very favorite links here – links to pages which I have learnt a lot from.

You can acces them in the side menu – here I will simply describe them in more detail. I hope you’ll find at least some of them useful.

Clicking the links will open a new window.

____________________________________________

OK, here we go:

First, I would like to mention David Hobby’s blog. I’ve learnt probably all I know about lighting there. He explains everything in a lighthearted manner that it’s plain pleasure to follow it.

Next, there’s another blog on roughly the same subject. Namely Joe’ McNally’s blog. Joe and David have a very appealing sense of humor that shows through their writing.

Advertisements